Česky

Zapomněl(-a) jste heslo?

Motivace dítěte a dorostu

Motivace dítěte a dorostu

(Výstup je vhodný pro studenty základních a středních škol; pro rodiče, kteří chtějí poznat, jak a čím dítě motivivat k učení či aktivitám)

Znalost motivace dítěte je důležitá pro zdravou výchovu a respektování jeho osobnosti i zájmu od útlého věku. Motivací lze snadněji usměrňovat a řídit jeho život a účinně dosáhnout požadovaných výsledků přirozenou cestou bez nátlaku a manipulace. Výstup rodičům umožní lépe pochopit chování dítěte a usnadní komunikaci, zdravě ovlivní jeho sebenáhled na okolní svět, buduje sebedůvěru a přirozenost.

Zakoupením testu získáte komplexní informaci o:

  • co vaše dítě motivuje k výkonu, poslušnosti a spokojenosti
  • jak a čím můžete dítě konstruktivně ovlivňovat či stimulovat
  • motivačním vzorci dítěte, kterým zjistíte jeho zájmy a záliby
  • zjistíte, zda je účinná pochvala, napomenutí, výtka či pohybové aktivity
  • nejméně 30 nejrůznějších motivátorů, které vám usnadní výchovu a komunikaci.
250,00 vč. DPH / 207,00 Kč bez DPH

Proč je dobré znát motivaci dítěte

Současná doba je velmi náročná na výchovu dítěte, nehledě na dynamiku a stres každodenního života. Pochopit a odhalit co dítě motivuje není tak jednoduché, pokud dítě nespolupracuje, či není sdílné, natož aby samo vědělo, co ho motivuje.

My víme, že na internetu najdete mnoho různých tipů a zaručených zlepšováků, jak zjistit motivaci. Stejně tak je i spousta návodů, jak s dětmi těmito pracovat. Žádný z nich ale není postavený na reálné teorii. Všechny tyto rady jsou jen subjektivním názorem blogerů a žádný z nich nemusí sedět psychice vašeho dítěte.

S naším testem budete rovnou vědět, na čem jste a do čeho dítě zapojit, co bude mít efekt a co je ztráta času.  Test vám nabízí kompletní psychodiagnostiku na základě, které budete schopni s dítětem pracovat a vést ho k aktivitám respektující jeho potřeby rozvoj. Vyplnění testu vám zabere do 20 minut a vaše výsledky máte k dispozici okamžitě.

Projektivní test je postaven na odborných psychologických metodách a neumožňuje stylizaci a vylepšování se (dotazníkové testy, ano). Test vám ukáže věci takové, jaké jsou, a právě v tom se odlišujeme.

Co dělat s výsledky testu?

  • Kompletní výstup si můžete vygenerovat po absolvování testu ve Vašem uživatelském rozhraní do PDF nebo si jej prohlížet
  • Výstup obsahuje dvě části – grafickou a popisovou. Prvně se dávejte na grafickou část, kde vás k snadnému pochopení výsledku navádí barevná škála (šedá-žlutá), podle intenzity jednotlivých kriterií.
  • Celkové skóre ukazuje míru k populační normě.
  • Můžeme vám nabídnout krátkou konzultaci výsledků a doporučit správné postupy eliminace nežádoucích jevů, které budou respektovat potenciál vašeho dítěte a jeho zdravý rozvoj.

Ukázka grafické části výstupu testu v PDF

Motivace dítěte a dorostu
zpět