Zapomněl(-a) jste heslo?

Testy bez obav a s přidanou hodnotou

Pravděpodobně většina z nás si už prošla nějakým testem, a pokud ne, tak si jím zřejmě někdy projde. Ale není test jako test. A protože je nyní období výběru vysoké školy, nebo rozhodování se o tom, jaká střední škola bude pro vás v budoucnu nejvhodnější, zaměříme se na testování studentů a jejich studijních předpokladů.

jaké mám studijní předpoklady

Jsme ve 21. století, a i psychotesty doznaly změn a začaly se zaměřovat i na takové oblasti jako je kariéra, vzdělání, předpokládané studijní předpoklady, volba budoucího povolání. Díky moderním technologiím navíc není nutné čekat, díky dlouhým objednacím termínům, na termíny otestování. Psychotesty je možné dělat v pohodlí domova on-line.

Na základní škole dochází k prvnímu hledání se, co se našeho budoucího povolání týká. Potřebujeme odhalit naše silné a slabé stránky, naší motivaci ke studiu a zjistit první preference. Pro žáky základních škol se doporučuje osobnostní psychodiagnostika a testy studijních předpokladů. Koncem základní školy se již musíme začít rozhodovat o výběru střední školy. Otestování, před podáním přihlášky, je tedy více než vhodné.

Jak vybrat střední školu

Správný výběr ovlivní budoucí úspěch. V tuto dobu jsou na místě otázky typu:

  • Jakou školu mám studovat?
  • Nebude ta škola na mě moc těžká?
  • Nebude ta škola moc lehká, naučím se tam vůbec něco?
  • Na co se chci připravovat?
  • Kam chci vlastně směřovat?

V tomto období je psychodiagnostika zaměřena především na volbu budoucího povolání. Výstupem je, mimo jiné, i selekce nejvhodnějších škol, které nejvíce odpovídají vašim schopnostem a předpokladům. A výběrem střední školy nebo školy učňovské řízení naší budoucí kariéry nekončí. Po ukončení střední školy jsou dvě možnosti. Ve vzdělávání nebudeme pokračovat a pravděpodobně se zapojíme do pracovního procesu. Nebo si dalším vzděláním na vysoké škole nebo na vyšší odborné škole rozšíříme naše teoretické znalosti.

Výběr té nejvhodnější VŠ je prováděn na základě vašich schopností a vloh. Správným výběrem vysoké školy podpoříte i výběr své budoucí profesní orientace. Kvalitní test vám ukáže věci takové, jaké jsou. I zde je součástí výstupu selekce nejvhodnějších škol, vč. M.B.A. škol. Studium je jednoduché, ale pouze pro připravené. Správný psychotest vám pomůže najít takový obor, takové zaměření, které vás bude bavit studovat. Studium bude potom bez stresu, nebudete demotivovaní a nebudete se muset biflovat věci, které v budoucnu pravděpodobně nevyužijete.

Výběrem špatné školy, ve smyslu, pro vás nevhodné školy, vede pouze ke ztrátě mnoha let studiem, které v budoucnu ve své profesi nikdy nevyužijete. Važte si svého času a studujte jenom to, co dává smysl, to čemu odpovídají vaše vrozené schopnosti a dovednosti, nebo to, v čem se vaše osobnost dokáže zdokonalovat. Zvolte si studium, ať už střední nebo vysoké, školy s takovým oborem a zaměřením, které splní vaše budoucí očekávání. Jen díky analýze vašich studijních předpokladů uděláte to nejlepší rozhodnutí v období výběru ideální školy. Pouze vhodně zvolené psychodiagnostické metody vám ukáží, jak naplno využijete a uplatníte v budoucnu váš potenciál hodnot na trhu práce, nebo při vašem studiu.

zpět