Zapomněl(-a) jste heslo?

Vrácení řidičského průkazu

Odebrání řidičského průkazu

Řidičský průkaz vám může být odebrán z různých důvodů. Tím nejpřísnějším odebráním bývá, pokud se dopustíte trestného činu z obecného ohrožení nebo újmy na zdraví. Tím nejběžnějším odebráním je z důvodu vybodování, kde stačí jet pár krát rychleji, než je povoleno, nedat přednost v jízdě nebo řídit pod vlivem. Velmi jednoduše tak nasbíráte 12 bodů a přicházíte o řidičák na jeden rok. Po uplynutí zákazu řízení si můžete zažádat o vrácení řidičského průkazu.

Žádost o vrácení řidičského průkazu

Žádost o vrácení řidičského průkazu není žádná věda, ale může se zdát zdlouhavé. Musíte totiž splnit všechny tyto 4 kroky:

  • V autoškole vykonat přezkoušení z odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel
  • Musíte si vyřídit výpis z karty řidiče
  • Musíte zajít k lékaři, který vydá posudek o zdravotní způsobilosti řidiče
  • A také musíte podstoupit dopravně psychologické vyšetření

Žádost o vrácení řidičského průkazu po uplynutí poloviny trestu

Pokud nechcete čekat celý rok a řídit potřebujete dříve, například kvůli práci, můžete zažádat o prominutí zbytku trestu. Tato žádost se podává u soudu, který zákaz vydal. Pokud nebyl zákaz vydán kvůli závažným přestupkům a udáte správné důvody, proč by měl být trest prominut, soud udělí podmínku a vy si tak můžete zažádat o vrácení ŘP dříve.

Psychotesty pro vrácení řidičského průkazu

Jednou z podmínek pro navrácení ŘP jsou dopravně psychologické testy, které musí být vykonány u akreditovaného psychologa. My takovou akreditaci máme, a proto je možné se u nás objednat a tyto testy uděláme společně. Nejedná se o nic náročného a testy trvají cca 1,5 hodiny. Přečtěte si více informací, jak probíhá a co potřebujete na dopravně psychologické vyšetření.

Vrácení řidičského průkazu cena

Momentálně nabízíme pouze dopravně psychologické vyšetření, které nabízíme od 1600Kč.

Objednat se na test

zpět